Ogrzewaniew Twoim nowym domu

Zaplanowanie inwestycji z pompą ciepła na odpowiednim etapie projektowania lub budowy domu może sprawić, że nakłady na inwestycje okażą się niższe niż w przypadku tradycyjnych kotłów na paliwo stałe.

Dom z pompą ciepła nie wymaga budowy komina, ani pomieszczenia na składowanie opału. Pompa ciepła to więc nie tylko oszczędności na ogrzewaniu, ale także redukcja kosztów budowy i konserwacji kominów oraz większa powierzchnia użytkowa domu.

Pompa ciepłai fotowoltaika

Pompa ciepła by działać, oprócz dostępu do odnawialnego źródła energii potrzebuje również niewielkiej ilości energii elektrycznej. Koszty ogrzewania nie są duże, ale można je dodatkowo obniżyć decydując się na połączenie pompy ciepła z panelami fotowoltaicznymi. Takie rozwiązanie nie tylko obniża koszty ogrzewania do minimum, ale także pozwala zwiększyć stopień wykorzystania na własne potrzeby energii elektrycznej, wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Połączenie obu systemów sprawia, że inwestycja w te ekologiczne urządzenia jest jeszcze bardziej opłacalna. W rezultacie nie ponosisz strat związanych z oddawaniem nadwyżek do sieci.

Korzyści posiadaniapompy ciepła

Korzystaj z technologiiprzyjaznej dla środowiska

Ponieważ pompy ciepła nie spalają paliwa, nie powodują również emisji zanieczyszczeń do środowiska. Połączenie systemu wraz z fotowoltaiką to najczystszy sposób na ogrzanie domu i przygotowanie ciepłej wody. Chroń środowisko i dbaj o planetę dla siebie i przyszłych pokoleń.

Chroń otoczenie

Wydobycie paliw kopalnych wiąże się z zagrożeniem dla środowiska. Zniszczenie naturalnych siedlisk, degradacja pokrywy roślinnej, wzrost zapylenia w obszarach wydobycia, czy obniżenie zwierciadła wód gruntowych to tylko niektóre konsekwencje eksploatacji zasobów naturalnych. Pompy ciepła powietrze-woda czerpią energię wprost z powietrza atmosferycznego, nie szkodząc przy tym otoczeniu.

Zmniejsz zużycie energiii koszty ogrzewania

Za sprawą pompy ciepła obniżysz swoje wydatki na energię do minimum. Nawet 80% energii cieplnej pozyskasz bezpośrednio z powietrza, reszta może być również darmowa i pochodzić ze słońca. To oszczędność i niezależność od podwyżek cen prądu na długie lata. W duecie się opłaca!

Myślo przyszłości

Aby osiągnąć określone cele klimatyczne, wymogi energetyczne dla nowych i istniejących budynków stale rosną. Według nowych standardów WT2021 domy budowane od 2021 roku mają charakteryzować się mniejszym zużyciem energii oraz wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Dzięki nowoczesnej pompie ciepła nie tylko spełnisz obecne wymogi, ale także będziesz przygotowany na przyszłość.

Realizacje

Dowiedz się więcej - poznaj RM Solar i technologie PV.

CZYTAJ

Chcesz dowiedzieć się więcej?Zadzwoń lub napisz, a odpowiemy na Twoje pytania.

+48 787 015 330

biuro@rmsolar.pl