Jak to działa?

Nie wiesz czym są magazyny energii i jak działają? Ta bardzo krótka inforgrafika przybliży Ci ideę stojąco za pojęciem magazynów energii. Jeżeli masz bardziej szczegółowe pytania skontaktuj się z nami!

Instalacjafotowoltaiczna

Prąd produkowany przez instalację fotowoltaiczną trafia do inwertera.

Twojeurządzenia

Prąd następnie trafia bezpośrednio do Twoich urządzeń zasilanych prądem.

Magazynenergii

Nadwyżka wyprodukowanego prądu trafia do magazynu energii.

Inwerter

Inwerter może współpracować jednocześnie z siecią publiczną oraz tworzyć instalację on-grid pracującą z akumulatorami. Urządzenie optymalizuje korzyści z użytkowania domowych systemów fotowoltaicznych współpracujących z magazynami energii. Wbudowane oprogramowanie typu BMS (Battery Management System) pozwala na bieżące kontrolowanie poziomu naładowania akumulatora oraz gwarantuje bezpieczne użytkowanie.

Korzyści posiadaniamagazynu energii

Synergia

Zamiast oddawać nadwyżki energii produkowanej przez instalację fotowoltaiczną, zatrzymaj je w magazynie. Zgromadzoną energię wykorzystasz w nocy, podczas awarii sieci lub gdy produkcja będzie niewystarczająca do Twoich potrzeb.

Bezpieczeństwo

Magazyn Energii posiada zabezpieczenia przed przeciążeniami i zwarciami. Posiada również funkcję backup, która chroni przed nagłą przerwą w dostawie energii z sieci.

Jeszcze więcej mocy

Modułowa budowa pozwala na bezproblemową rozbudowę magazynu energii. W razie potrzeby, dzięki połączeniu kilku modułów możesz zyskać nawet kilkukrotnie większą pojemność użytkową.

Długa żywotność

Magazyn energii umożliwia wykonanie przynajmniej 6 tys. pełnych cykli ładowania, przy zachowaniu min. 90% pojemności. To wszystko przekłada się nawet na ponad 30 lat trwałości.

Realizacje

Dowiedz się więcej - poznaj RM Solar i technologie PV.

CZYTAJ

Chcesz dowiedzieć się więcej?Zadzwoń lub napisz, a odpowiemy na Twoje pytania.

+48 787 015 330

biuro@rmsolar.pl