Jak mogę Ci pomóc?


TERAPIASEKSUOLOGICZNA

Terapia seksuologiczna ma za zadanie poprawę życia seksualnego. Zastosowanie oddziaływań terapeutycznych przez seksuologa ma za zadanie pomóc w przezwyciężeniu problemu i umożliwić odzyskania aktywnego satysfakcjonującego życia seksualnego. Terapia seksuologiczna jest przeznaczona dla osób, które przeżywają trudności w obszarze intymności i seksualności, zmagają się z dysfunkcjami seksualnymi (pochwica, dyspareunia, przedwczesny wytrysk, zaburzenia orgazmu, zaburzenia erekcji, opóźniony wytrysk lub brak wytrysku, itp.); osobami, które są uzależnione od masturbacji i pornografii; przeżywają trudności związane z rozwojem seksualnym, ekspresją seksualną, orientacją seksualną. Wspieram osoby LGBT+. Prowadzę terapie wspierające m.in. dla osób transpłciowych, które stoją przed podjęciem decyzji lub są już w trakcie procesu tranzycji.

TERAPIASEKSUOLOGICZNA

Terapia partnerska jest działaniem świadomie podjętym przez obojga partnerów w celu rozwiązania problemów małżeńskich z pomocą specjalisty. Celem terapii jest uwrażliwienie na potrzeby partnera, usprawnienie komunikacji w relacji, pomoc w zrozumieniu wzajemnych potrzeb i konstruktywnym wyrażaniu emocji.

W terapii partnerskiej pracuję z osobami, które przeżywają kryzysy w relacji, z parami, które stoją przed podjęciem decyzji o rozstaniu, z parami, które przeżywają problemy seksuologiczne, są po zdradach; pracuję z parami, których życie seksualne nie jest (już) satysfakcjonujące i pragną je poprawić.

PSYCHOTERAPIA

Psychoterapia jest przeznaczona dla wszystkich osób, które odczuwają potrzebę poprawienia jakości swojego funkcjonowania psychicznego. W procesie zmiany w sposób celowy iświadomy wykorzystywane są narzędzia psychoterapeutyczne oparte na uznanej, rzetelnej wiedzy psychologicznej i jej zasadach.

Brak satysfakcji ze swojego życia, ale też brak stabilności emocjonalnej, brak pewności siebie, stany depresyjne, stany lękowe, pustka - są często powodem zgłoszenia się do gabinetu. Psychoterapeutycznie pracuję z osobami, które przeżywają w swoim życiu smutek, rozterki, są w sytuacjach kryzysowych, przeżyły traumy, czują, że ich życie nie ma sensu, albo mają wrażenie, że utknęły w jakimś punkcie i same nie potrafią ruszyć dalej.

WARSZTATY

Prowadzę grupowe warsztaty dla młodzieży z zakresu seksualności, wzmacniania poczucia własnej wartości, integracji, poznawania i rozumienia siebie.

Oferta


Konsultacje wstępne (zazwyczaj 3 spotkania) – to proces kwalifikacji do dalszej terapii.

Czas trwania 50 minut.


Psychoterapia psychodynamiczna – proces długoterminowy, spotkania 1 x w tygodniu.

Czas trwania 50 minut.


Terapia wspierająca – spotkania 1-2 w miesiącu, wsparcie w stanach kryzysowych, interwencja kryzysowa;

czas trwania 50 minut.


Konsultacje wstępne dla par (zazwyczaj 3 spotkania) – to proces kwalifikacji do terapii par, spotkania 1 x w tygodniu.

Czas trwania 50 minut.


Terapia Par – regularne spotkania minimum 2 x w miesiącu.

Czas trwania 50 minut.

Cennik


Konsultacje wstępne

250zł/50 minut


Psychoterapia psychodynamiczna

200zł/50minut


Terapia wspierająca

225 zł/50minut


Konsultacja wstępna dla par

300zł/50minut


Terapia par

250zł/50 minut

Porozmawiajmy

Kontakt

Tel. +48 606 320 412Adres email: dorotahennig@wp.pl

Dorota HennigGabinet Psychologiczno-SeksuologicznyUl. Dekoracyjna 365-155 Zielona GóraBudynek NOVITA, pokój 511.