70

Lata siedemdziesiąte…

13 listopada 2023 roku minęło pół wieku od powstania Domu Handlowego. W ówczesnym czasie był to najnowocześniejszy obiekt handlowy w Zielonej Górze. Pierwszym właścicielem Domu Handlowego był Powiatowy Związek Gminnych Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Zielonej Górze. Główny asortyment sklepu w jego pierwszych latach działalności to artykuły gospodarstwa domowego, materiały do produkcji rolnej, chemia gospodarcza, konfekcja damska i męska, dziewiarstwo, bielizna pościelowa, galanteria, pasmanteria.

90

Lata dziewięćdziesiąte…

W latach dziewięćdziesiątych nastąpiła pierwsza zmiana elewacji i wystroju wnętrza obiektu. Zmienił się również właściciel Domu Handlowego – została nim Handlowa Spółdzielnia Pracy Domet. Oprócz zmiany właściciela i nowych wnętrz pojawiły się w tamtych latach stoiska z nowymi branżami towarowymi.

2003

Rok 2003...

W roku 2003, po siedmiu miesiącach kapitalnego remontu Dom Handlowy zmienił swój całkowity wygląd, zarówno wewnętrzny, jak również zewnętrzny. Autorem nowej koncepcji został architekt Mirosław Strzelecki, który wraz z zespołem architektów z Pracowni Projektów Architektonicznych Komplex stworzył całkowicie nową odsłonę obiektu. Oprócz całkowicie odmienionej elewacji, wysokich filarów zlokalizowanych przed wejściem do budynku, nieruchomość zwiększyła swój metraż z 1100 m2 do 1900m2.

2023

Dom Handlowy obecnie...

Na swoje pięćdziesiąte urodziny budynek Domu Handlowego przechodzi nową, najbardziej spektakularną metamorfozę. Aby wpasować się w obecne trendy obiektów handlowych nowe oblicze Domu Handlowego jest nowoczesne, estetyczne a przede wszystkim bardziej minimalistyczne.

KONTAKT

Jesteś zainteresowany ofertą, masz jakieś pytania, oczekujesz niestandardowych rozwiązań? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, a przedstawimy Ci nasze możliwości. Zapraszamy.

    Żadne dane zawarte w przedstawionej prezentacji  nie stanowią oferty lub źródła jakichkolwiek zobowiązań, służą tylko i wyłącznie celom ogólnie informacyjnym przy czym Dom Handlowy zastrzega sobie prawo do dowolnych zmian lub uaktualnień tych danych według własnego uznania. Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia, filmy oraz wszystkie inne informacje opublikowane w niniejszej prezentacji są chronione prawem autorskim i należą do Dom Handlowy. lub zostały wykorzystane na podstawie odpowiednich licencji.